Grudniowe rekomendacje

zima

Dzisiaj zapraszam Was na pierwszy wpis z nowego cyklu. W każdym miesiącu będę polecać interesujące miejsca w sieci, artykuły, pomysły, kanały itp.  Nie będzie jednego motywu przewodniego, więc myślę, że każdy będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Jeśli lubicie naukowe ciekawostki w luźnej formie to powinien przypaść Wam do gustu kanał emce (KLIK). Prowadzą go dwie osoby: Huyen (pochodząca z Wietnamu) oraz Marcin. Obok materiałów z biologii i psychologii znajdziecie trochę informacji o Wietnamie. Naprawdę przyjemnie się ogląda i słucha – Huyen ma ciepły głos i świetnie mówi po polsku. 🙂

Kiedyś wspominałam Wam o tym, że lubię słuchać audiobooków. To rozwiązanie ma dużo zalet (wiadomo, że nie zastąpi tradycyjnej książki), ale można odtwarzać takie treści w wielu miejscach i przy okazji robienia innych rzeczy. Problem z audiobookami w dużej mierze polega na tym, że czasem książka/temat nas ciekawi, ale zupełnie nie pasuje nam lektor. Mi się już kilkakrotnie takie sytuacje przydarzały. Jestem jednak miło zaskoczona serią Dana Browna o Robercie Langdonie, czytaną przez Jacka Rozenka. Wszystkie pięć części jest dostępnych we wrocławskich bibliotekach, sprawdźcie czy waszych miastach też istnieje możliwość wypożyczenia CD z tymi powieściami.

page 6

Tutaj artykuł odnośnie tego jak czytanie wpływa na nasz mózg (KLIK). 

Jeszcze chciałabym się podzielić pomysłem na samodzielne wykonanie torebek na prezenty świąteczne (robiłam takie w zeszłym roku, efekt na poniższych zdjęciach). Pomysł zaczerpnęłam z bloga Madeleine hand made, choć wymiary zmodyfikowałam, dopasowując je do moich prezentowych wymagań. Dokładną instrukcję znajdziecie pod linkiem (KLIK).

page 5

P.S.

Jeśli Ci się podobało, podziel się ze znajomymi (Fb, Twitter etc.) . Zapraszam również do śledzenia mnie w na fanpage na Facebooku, w Google+ oraz na Instagramie. Znajdziesz tam materiały niedostępne na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *