Zobaczyć horyzont

07. Sky Tower - punkt widokowy

Jego widok przypomina mi pewną historię. Pierwszoplanową rolę odgrywa w niej atrakcyjna dama. Obecnie uważana jest za ikonę. Można pozazdrościć jej wzrostu oraz sławy. Nie musi zabiegać o popularność, chyba każdy Europejczyk ją zna i chce zobaczyć. Przeciętnego zjadacza chleba, może zaszokować fakt, że miała wielu krytyków, którzy nie szczędzili gorzkich słów skierowanych pod jej adresem. Jeden z angielskich artystów miał podobno stwierdzić, że odwiedzając Paryż stara się przebywać jak najbliżej niej, tylko z jednego powodu: w takich okolicznościach znikała z zasięgu wzroku. Wieża Eiffla – nieodzowny symbol miasta miłości.

Dlaczego patrząc na niego mam przed oczami scenę, na której centralne miejsce zajmuje „Żelazna dama”? Pomimo, iż wyglądają zupełnie inaczej, są w różnym wieku i nawet odmiennej narodowości, sporo mają podobnych cech.

 • Obie budowle górują nad swoimi miastami. Są dobrze widoczne w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.
 • Wywoływały kontrowersje i zbierały niepochlebne opinie dotyczące estetyki i dopasowania do otaczającej przestrzeni.
 • Na ich kondygnacjach są udostępnione dla turystów punkty widokowe.
 • Stały się symbolami metropolii do których należą.

19. Sky Tower - punkt widokowy

20. Sky Tower - punkt widokowy

Wrocławski Sky Tower to 50- piętrowy wieżowiec w którym mieszczą się apartamenty, biura, galeria handlowa oraz wspominany już punkt widokowy. Niezależnie od tego, kto jaką ma opinię na temat jego wyglądu, niekwestionowaną zaletą jest możliwość podziwiania panoramy stolicy Dolnego Śląska z wysokości czterdziestego dziewiątego  piętra.

01. Sky Tower

02. Sky Tower

Od niedawna moja lista obiektów, które warto odwiedzić we Wrocławiu została wzbogacona o wizytę na przedostatnim piętrze najwyższego budynku. Oczywiście to nie jedyne miejsce z którego można zobaczyć miasto z lotu ptaka, ale to z pewnością robi największe wrażenie.

16. Sky Tower - punkt widokowy

15. Sky Tower - punkt widokowy

14. Sky Tower - punkt widokowy

13. Sky Tower - punkt widokowy

12. Sky Tower - punkt widokowy

Niestety nie polecam nastawiać się na długie i wnikliwe oglądanie poszczególnych osiedli, samochodów i ludzi przemieszczających się po pobliskich ulicach. Czas przewidziany dla jednej grupy jest ograniczony i oscyluje poniżej 30 minut.

17. Sky Tower - punkt widokowy

11. Sky Tower - punkt widokowy

10. Sky Tower - punkt widokowy

09. Sky Tower - punkt widokowy

08. Sky Tower - punkt widokowy

06. Sky Tower - punkt widokowy

05. Sky Tower - punkt widokowy

04. Sky Tower - punkt widokowy

03. Sky Tower - punkt widokowy

Jeśli chcesz być na bieżąco i nie przegapić żadnego wpisu zapraszam na fanpage na Facebooku na którym dodatkowo znajdziesz materiały niedostępne na blogu, pamiętaj, żeby na liście zaznaczyć: otrzymuj powiadomienia, unikniesz ograniczenia wiadomości.

Wszystkie opinie możesz wyrazić w komentarzach, które są dla mnie wspaniałą informacją zwrotną. Jeśli Ci się podobało: lajkuj i udostępniaj.

13 Thoughts.

  • Tylko grupy zorganizowane muszą rezerwować wejściówki. Ja nie miałam problemu z zakupem biletu. Byłam w dzień roboczy. Mnie sam Sky Tower nie zachwyca, ale widok z góry to już inna bajka. Mi się podobało. Fajnie popatrzeć na cały Wrocław z góry 🙂

 1. Jakiś czas temu chciałem odwiedzić Sky Tower, ale niestety nie udało mi się… Akurat w tym dniu było tylu chętnych, że zabrakło biletów. Nic dziwnego, było to zaraz po jego otwarciu. Widzę, że warto i na pewno się tam wybiorę przy najbliższej wizycie we Wrocławiu. Super widoki 🙂

  • Teraz już raczej nie powinno być problemów z zakupem biletów. Nie wiem jak się przedstawia sytuacja w weekendy, ale myślę, że największe tłumy były tuż po otwarciu punktu widokowego.

 2. Kto wie, może kiedyś Sky Tower będzie tak samo rozpoznawalny, jak żelazna paryska dama? A swoją drogą, warto wiedzieć, że można wjechać na górę i obejrzeć Wrocław z lotu ptaka – wybieramy się do tego miasta… jak sójka za morze, ale w końcu musi się udać.

  • Zachęcam do wizyty w stolicy Dolnego Śląska. Może i moje uczucia i odczucia do tego miasta są pozbawione obiektywizmu, ale Wrocław ma sporo pięknych i magicznych zakątków. Potrafi również zauroczyć 🙂

   • Wiem, Wrocław pamiętam z czasów dzieciństwa i już wtedy byłam w nim zakochana. Marzy mi się powrót – do czasów dzieciństwa jest już niestety niemożliwy, ale do miasta jak najbardziej, tylko ciągle coś staje na przeszkodzie…

 3. Polecamy wybrać się na punkt Sky Tower wieczorem, przy zachodzie słońca. Widoki cudowne, szczególnie przy dobrej przejrzystości powietrza można podziwiać górującą z oddali Ślężę. Świetnie prezentują się wrocławskie mosty i budowle inżynieryjne – jak np. wieża ciśnień przy al. Wiśniowej, czy kościoły i architektoniczne symbole Wrocławia, jak dzielnica Sępolno, Hala Stulecia, czy też „sedesowce” oraz akademiniki „Ołówek” i „Kredka” w okolicach Pl. Grunwaldzkiego. Gratka dla wszystkich, których interesuje architektura 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *