Belgijski zamek z niespodzianką

Foto 0720aaW tym obiekcie jest wszystko co tylko wymarzony zamek powinien posiadać. Otoczony ze wszystkich stron wodą, jedyna droga dzięki której możemy się do niego dostać prowadzi przez drewniany mostek. Powstał w mojej ulubionej epoce, jeśli chodzi o wznoszenie tego typu budowli, czyli w średniowieczu. Ciekawe detale doskonale komponują się z jego bryłą. Mieszkało w nim wiele pokoleń, więc nieśmiało zakładam, że nie jeden duch nocną porą przemierza pomieszczenia. Niestety jak to w życiu bywa, w pięknych historiach zazwyczaj musi się pojawić pewne „ALE”. Tutaj nie musimy długo czekać na ten moment. Gdy zachęceni rozpościerającym się przed nami widokiem, mamy ochotę dokładniej przyjrzeć się budowli, wliczając w to spacer po jego wnętrzu i dziedzińcu, stajemy się uczestnikami niemiłej niespodzianki. Okazuje się, że ku naszemu zdziwieniu i niezadowoleniu nie ma możliwości zwiedzania zamku, ponieważ obecnie jest własnością prywatną.

Foto 0734aa

Foto 0724aa

Chociaż w sumie jak ktoś jest bardzo uparty, to może znaleźć sposób, żeby spędzić trochę czasu w środku, wystarczy zorganizować sobie w tych pięknych murach wesele, konferencję czy seminarium. Jak to niektórzy mówią: nie ma sytuacji bez wyjścia 😉

Foto 0714aa

Foto 0711aa

Obecny jego wygląd jest wynikiem wielokrotnych przemian. Z tyłu fosa robi się bardzo szeroka, swoim kształtem przypomina bardziej staw. Okolica jest zasobna w dużą ilość zieleni, co również dodaje jej uroku.

Foto 0716aa

Foto 0715aa

Niestety mi dane było jedynie nacieszenie się jego widokiem dostępnym zza fosy, który również zapierał dech w piersiach. Jednak przyznaję bez bicia, że miałam ochotę na więcej. Trochę się pocieszyłam spacerując po miasteczku, które samo w sobie także jest urocze. Dlatego też jeśli ktokolwiek z Was miałby okazję być w okolicy, polecam relaksujący spacer uliczkami Feluy (Prowincja Hainaut w Walonii).

Foto 0713aa

Foto 0710aa

P. S.

Jeśli chcesz być na bieżąco i nie przegapić żadnego wpisu zapraszam na fanpage na Facebooku na którym dodatkowo znajdziesz materiały niedostępne na blogu, pamiętaj, żeby na liście zaznaczyć: otrzymuj powiadomienia, unikniesz ograniczenia wiadomości.

Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na swój adres e-mail, wystarczy, że na stronie głównej w pasku znajdującym się w prawej części odszukasz rubrykę CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?, wpiszesz swojego maila i potwierdzisz wciskając Wyślij.

Wszystkie opinie możesz wyrazić w komentarzach, które są dla mnie wspaniałą informacją zwrotną. Jeśli Ci się podobało: lajkuj i udostępniaj.

6 Thoughts.

  1. Kurczę no, posiadanie takiego zamku na własność to super sprawa. Pomijając fakt, że niewiadomo jak się mieszka w takim miejscu, to już sam fakt, że się ma zamek jest niesamowite.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *